Někdo by na pohádky koukat neměl III

28. prosince 2016 v 14:50 | newkax |  Sdělení
Byl jednou jeden král.
Neuvěřitelně prosperující minikrálovství dokáže uživit celý hrad. Viděli jste ten královský poklad? Co tam pašují, pěstují či těží a schovávají před veřejností? Tohle určitě legální nebude. Rozlohu v pohádce řeší, že je to jak, když 9x hodí kamenem nějaký kostelníkův syn. Lepší představu však udělá, když řve z okna hradu král, že chce sůl. Slyší to všude. A velmi dobře. Takže asi tak. Králi všichni poddaní tykají či mu cizinci říkají starý pane. To je teda úcta! Navíc ho nikdo neposlouchá! Agresivní vdova sůl nedá. A všimli jste si, že ani rybář sůl nedal? Nebo měl sůl od báby kořenářky, co je všude zdejší? Nemyslím si. Král má svatou trpělivost. Má tři dcery, fintidlo, oječenou a kuchtu. Já mít takovéhle tři dcery, tak mám jen dvě dcery. Permanentního ječáka bych asi někde ztratila.Princ a Večernice
Aneb jak se dva pasáci zamilovali. Tato pohádka je pro děti asi ta nejhorší. Pasáci, obchod s bílým masem, to jsou přesně ty hodnoty, co potřebujeme předávat malým dětem. Večernice, pasák č. 1 si jen tak přiletí do okna k Velenovi, pasákovi č. 2. Pasák č. 2 se chce zbavit svých sester, a to za každou cenu. Večernice využije příležitosti. Nabídne všechny své bratry. Ani se jich nezeptala. Jedná se o rodinu a stejně je takhle prodává. Musí mít nad bratry obrovskou moc, protože se jejímu rozkazu neopováží ani jeden protivit. Či je to nějaký zvrhlý plán celé rodiny? A cena? Polibek. Opravdu nízká cena, nemyslíte? Tohle je také velmi podezřelé. Večernici nikdo nepolíbil za celý život, za jeden polibek je schopná prodat všechny své bratry. Jaká bude asi cena, až bude chtít něco víc? Pasák č. 2, Velen ihned přijme nabídku, že své sestry dá pochybným existencím, které jedna za druhou létají otevřeným oknem. Přiletí jeden, řekne, že vládne větru. Jasný, běž si jednu vybrat, všechny chrní. Větrník jednu čapne. Si představte, že spíte, v tom vás někdo cizí unese z postele. Normální reakce určitě není, že se usmějete a obejmete svého únosce. Ale tak asi nejsem romantická duše. Nebohou princeznu unese neznámo kam. Za chvíli přiletí oknem druhý, ovládá Měsíc. Čapne druhou, na nic se neptá a zmizí. Poslední ovládá Slunce, čapne poslední a je fuč.
Pasák Velen jde hledat pasáka Večernici. Celou dobu ho musí za ručičku vodit její bratři. Sám nezvládne nic, jen se spoléhá na jejich pomoc. Když král, co celou dobu pohřešoval své dcery, se s nimi znovu setká, jsou s nimi i jejich manželé. Všechny letí otce obejmout. Pod dozorem manželů, ti z nich nespustí oči. Král by rád věděl, co jsou jejich manželé zač. Každý tedy předvede, co umí. Co to asi musí udělat s přírodou, jak musí na takové rychlé změny reagovat zvířata a lidé? Je noc, najednou tajfun, pak blbne měsíc, pak se po obloze prožene slunce a najednou je zase tma. To musí být např. pro lidskou psychiku docela drsné. Natož jestli tam měli nějaké slabé povahy. Mimořádné zprávy hned ráno hlásí zvýšený počet sebevražd, depresí z nevysvětlitelných přírodních úkazů. A to vše jen proto, že ženštině, co si spadne z nebe, se zachtělo polibku.
Dívky ihned letí zase od otce k manželům. Ani mu nestihly cokoli říct. Jsou pod jejich zvláštní mocí či jsou opravdu tak zamilované, že nechtějí s otcem, kterého dlouho neviděly, ani promluvit a hned letí k manželům, s kterými trávily teď spoustu času? I když, mně kdyby se někdo představil, že ovládá Slunce a jeho náruč rozdává život i smrt, tak se s ním určitě nijak přít nebudu.
Děti, pokud se nechcete zaplést do obchodu s bílým masem, tak prosím večer zavírejte okna! Po setmění vylézají opravdu divná individua.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama