Někdo by na pohádky koukat neměl II

28. prosince 2016 v 14:49 | newkax |  Sdělení
Dračí princ
Téhle ruské pohádky jsem stihla asi taky jen druhou polovinu. Viděla jsem trailer, který sliboval slušnou koninu, takže to zkusím. Nuda, nuda, nuda... už šahám pro ovladač, když v tom se tam objeví ksukol! Ksukol v pohádce!! Konečně se někde objevilo tohle úžasné zvířátko, tedy kromě Madagaskaru. V tu chvíli bylo jasné, že pohádka dostane šanci. Ksukol sice počítačový, ale tak odpustíme. Chyběl dlouhý prostřední prstík, ale to taky odpustíme, i když permanentní fakáč je permanentní fakáč. Rusové znají ksukola, to mi stačí.

Vizuálně moc hezké, konečně se někde objevil drak, co nepůsobil tak směšně. Hlavní hrdinka vypadá na 13 let. Ach jo, po vzoru Nastěnky. Pedofilie + zoofilie? Miluje-li draka, je to zoofilie? Mystikofilie? No, to nechme být. Zlatý google pomohl najít věk hlavní hrdinky, v době natáčení jí bylo asi 26 let. Chci znát její tajemství! 15 maximálně, ale 26 bych jí nikdy netipla. V draka se mění okatý max. 18-ti letý klučina. 29 let ve skutečnosti. Nevím, co v tom Rusku užívají, ale výsledky to má perfektní. Přepadá mě deprese, už chci hledat, kolik stojí lístky do Ruska.Ale k ději. Armán, hodný chlapec, který se mění v draka, ale nechce, neumí draka v sobě ovládat..., chce být hodný, chce být člověkem, žije na ostrově, který tvoří mrtvola jeho dračího předka, z kterého zbyly jen kosti. Kolem je nějaký kouzlo, že ten ostrov nemůže najít nikdo, kdo nemá na ostrově svou lásku. Zde můžeme vidět, jak probíhá evoluce. Od svého mrtvého předka poslední žijící drak děsivě zmenšil svou velikost. Jako Tyranosaurus rex a slepice. Evoluce je někdy na prd. Na ostrově nerostou stromy. Čím tam krmí svého ksukola? Když se má změnit, tak zaleze do škvíry, z které drak nevyleze. Armán tedy ostrov nikdy neopustil. Naučil ksukola jíst ryby? V chýši ovoce má. Kde to tedy bere? Ale vím, jsem hnidopich. Pak někde zazpívají nějakou písničku a on si přitáhne na ostrov nevěstu. Nevěsta mu zapadne do nějaký ďuzny. Tady mám mezery. Jsem viděla, až když už holčina věděla, že drak a Armán jsou tatáž osoba. Oba čekají, že na ostrov dorazí Igor. Igor stále nejede. Že oni se ve skutečnosti nemilují? Igor je lump. Néééé, kdo by to čekal! Igor vypadá na 30. Dle googlu je mu 33 let. Dobrý, aspoň někdo stárne normálně.

Armán se nemůže dotknout hlavní hrdinky, protože se pak mění v draka. Blbý. Armán jí řekne, kde má bydlet. V nosní dutině chcíplého draka. Přesněji to vypadá v blízkosti lamina cribrosa. Tam se totiž drak nevejde. Takže pokud na vás bude útočit drak na ostrově, který tvoří ostatky draka, tak víte, kde se schovat... Holčina je typická dívka. Bejvák v dutině nosní jí nestačí, chce to tam mít hezký. Zapřáhne Armána a ten loví z potopených lodí věci, kterými by si mohla vybavit dutinu nosní. Na ostrově ztroskotala i loď s pyrotechnikou, takže o romantiku u nebeských květů máme postaráno. Dívka dále chce, aby ji Armán naučil pouštět draka. Armánovi pak rupne v bedně a dojde mu, že dívka chtěla z ostrova utéct. Zákeřně ho využila k tomu, aby se naučila vybrat věci, které bude potřebovat, ohňostroj bude fungovat jako světlice, s papírovým drakem chtěla, aby ji naučil vidět vítr apod. No, tak jsem zjistila, že jsem tupá. Tohle by mi nedošlo. Armán vyhodí dívku a ta pádluje z ostrova pryč. Pak vystřelí "světlici" a tu vidí Igor. Dívka se s Igorem setká a plují pryč. Dívka mu hned lže, drak prý chcíp. A bude svatba! Otec dívce řekne, že se má rozhodovat srdcem. Fakt inteligentní rada, tohle znamená vždycky průšvih, když to řekne takhle před svatbou. Dívka leží na lodi. Kde mi uniklo, že umřela? Ne, tradice. Nevěsta leží na lodi a snoubenec si ji na laně táhne k sobě. Ach, ta romantika v Rusku. Mezitím na ostrově Armán páchá sebevraždu. Padá ze zubu. Padá a padá a padá. Nevěstu stále táhne Igor k sobě, dívka si to uprostřed řeky rozmyslí. Sedne si. Áá, všichni jsou z toho hotoví. Pak zařve, že Igora nemiluje. Miluje draka!! Chudák Igor. Může být rád, že neexistovaly sociální sítě, už by to bylo jako video na netu. Dívka zpívá a volá draka. Drak měl být už dávno chcíplý. Nastává trapná chvíle ticha, drak nepřiletěl. Za chvíli už si to drak míří k holčině, čapne ji do spárů a letí s ní na ostrov. Tam s ní lupne na oltář, kde předtím byly všechny nevěsty spáleny a z jejich popela se narodil nový drak. Ale tak ptáci vznikli z plazů, takže fénix z draka? Evoluce je mocná čarodějka. Drak chce asi spálit holčinu. Holčina čapne draka a políbí ho. Drak zjevně vyveden z míry dívku nezabije a divně se cloumá. Tohle hoch nečekal. Dívka mu mluví do duše. Pěkně si dráčka ochočí a ten jí položí hlavu na klín. O pár let později vypráví Armán příběh o draku své dceři. Celý život žijí na ostrově jen oni + ksukol. Takhle se z dítěte vychovává naprostý asociál. Rodiče se sbalí a odletí pryč. Dítě, již větší, nechají doma a nařídí ksukolovi, aby ho hlídal. No, tomu se říká bezpečnost. Sociálku na ně! Všude spousta míst, kam může zapadnout, odkud může spadnout, kam se napíchnout, ... A rodiče to absolutně nezajímá, jen si někde lítají. Taková nezodpovědnost! A dítěti nikdo nepomůže, žádná sociálka či policie, protože ostrov nikdo nenajde. Žádná šance pro lepší život dítěte neexistuje. Hrozný příklad pro dnešní mládež. Prostě nemůžu koukat na pohádky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama