Prosinec 2016

Někdo by na pohádky koukat neměl III

28. prosince 2016 v 14:50 | newkax |  Sdělení
Byl jednou jeden král.
Neuvěřitelně prosperující minikrálovství dokáže uživit celý hrad. Viděli jste ten královský poklad? Co tam pašují, pěstují či těží a schovávají před veřejností? Tohle určitě legální nebude. Rozlohu v pohádce řeší, že je to jak, když 9x hodí kamenem nějaký kostelníkův syn. Lepší představu však udělá, když řve z okna hradu král, že chce sůl. Slyší to všude. A velmi dobře. Takže asi tak. Králi všichni poddaní tykají či mu cizinci říkají starý pane. To je teda úcta! Navíc ho nikdo neposlouchá! Agresivní vdova sůl nedá. A všimli jste si, že ani rybář sůl nedal? Nebo měl sůl od báby kořenářky, co je všude zdejší? Nemyslím si. Král má svatou trpělivost. Má tři dcery, fintidlo, oječenou a kuchtu. Já mít takovéhle tři dcery, tak mám jen dvě dcery. Permanentního ječáka bych asi někde ztratila.

Někdo by na pohádky koukat neměl II

28. prosince 2016 v 14:49 | newkax |  Sdělení
Dračí princ
Téhle ruské pohádky jsem stihla asi taky jen druhou polovinu. Viděla jsem trailer, který sliboval slušnou koninu, takže to zkusím. Nuda, nuda, nuda... už šahám pro ovladač, když v tom se tam objeví ksukol! Ksukol v pohádce!! Konečně se někde objevilo tohle úžasné zvířátko, tedy kromě Madagaskaru. V tu chvíli bylo jasné, že pohádka dostane šanci. Ksukol sice počítačový, ale tak odpustíme. Chyběl dlouhý prostřední prstík, ale to taky odpustíme, i když permanentní fakáč je permanentní fakáč. Rusové znají ksukola, to mi stačí.

Vizuálně moc hezké, konečně se někde objevil drak, co nepůsobil tak směšně. Hlavní hrdinka vypadá na 13 let. Ach jo, po vzoru Nastěnky. Pedofilie + zoofilie? Miluje-li draka, je to zoofilie? Mystikofilie? No, to nechme být. Zlatý google pomohl najít věk hlavní hrdinky, v době natáčení jí bylo asi 26 let. Chci znát její tajemství! 15 maximálně, ale 26 bych jí nikdy netipla. V draka se mění okatý max. 18-ti letý klučina. 29 let ve skutečnosti. Nevím, co v tom Rusku užívají, ale výsledky to má perfektní. Přepadá mě deprese, už chci hledat, kolik stojí lístky do Ruska.

Někdo by na pohádky koukat neměl I

28. prosince 2016 v 14:43 | newkax |  Sdělení
O Vánocích jsem viděla několik pohádek, většinou tedy ne dobrovolně. Zjistila jsem, že musím být cvok, protože poselství některých pohádek fakt nechápu.

Korunní princ

Stihla jsem tedy jen kus pohádky. Takže mladší princ vleze do zakázané místnosti s lektvary. Dá svému staršímu bratrovi lektvar zapomnění, který z něj udělá úplného vypatlance. No, kdybych takovouhle místnůstku měla doma taky, tak jsem si jistá, že bych si s takovými lektvary pořádně vyhrála. Takže co čekali? Na totálně vymletého prince nepůsobí kouzla. Protože kde nic není, ani smrt nebere. Zlý čaroděj ho pošle k drakovi. Vymletý princ zachrání princeznu a zabije draka. Zamilují se do sebe. Dutý princ se znova napije lektvaru zapomnění a znova tabula rasa. Celou dobu se přihlouple usmívá. Což je docela logické, v hlavě nicota, tak jediné, co může dělat je, že se bude pořád přihlouple smát. Princ znovu navštíví zlého čaroděje. Ten značně rozezlen pošle prince znovu za princeznou v rozpadlém brnění. Celou dobu na něm brnění drží, pak se má zúčastnit turnaje a všechno prostě spadne. OK, prostě smůla. To taky chápu. Neví, jak se jmenuje, zase! Řekne, že je Lavice z nějakýho Dřevákova, či co. Jestli někdy ztratím paměť, určitě nebudu říkat, že se jmenuju Lavice nebo Židle nebo jiný kus nábytku. Turnaje o ruku princezny se účastní i mladší bratr s tyčí napuštěnou lektvarem neporazitelnosti. Bože, mají v království takové vybavení a prostě to nechají ladem? Nepochopitelné. Fandím mladému princi, není blbej. Princezna pozná, že Lavice je vymletý ňouma, co ji zachránil. Dá mu do štítu nějakou svítící větev z kouzelného stromu, který rostl na zahradě čaroděje. Lavice vyhrál! Lavice miluje princeznu. Princezna miluje Lavici. Přijede otec mladého a zlého prince a jeho staršího dutého brášky. Otec: Och, to jsi ty? Lavice: Já nevím, asi jo. .... Blíží se konec. Celou dobu netrpělivě čekám, kdy se duťákovi vrátí vzpomínky, ale nic. Vážně NIC. Takže poučení pro děti? Najděte si někoho, kdo má v hlavě totálně vymeteno a můžete si s ním dělat cokoli chcete....