Prosinec 2013

Michael dnes slaví

15. prosince 2013 v 18:54 | newkax |  Michael Shanks
Ještě stíhám, je to dobrý. Michael Shanks dnes slaví 43. narozeniny.
Všechno nejlepší.

Dojmy z Hobbit: The Desolation of Smaug

12. prosince 2013 v 12:29 | newkax |  Sdělení
Půlnoční premiéra zdárně za námi. Nadšená z jedničky jsem se opravdu těšila na pokračování této ságy. Ale velká očekávání se moc nevyplnila. Neříkám, že to nebylo dobré. Bylo. Líbilo se mi to, ale to nadšení jako z jedničky se nekonalo.
Peter Jackson si zde střihnul i miniroličku, hned na začátku chroupe mrkev. :-) Nevím, jestli kvůli své roli, či vystřihávání Martinových fakáčů, se musel vykašla na efekty, či co za tím stálo. Asi už ho prostě sraní s efektama nebaví, což se tu hodně, v některých scénách fakt hodně, projevilo. Jestli jste někdo zaregistroval před pár lety, když se na netu objevila nedokončená verze Wolwerina, tak tady jsem několikrát měla stejný pocit. Odfláklé, prostě nedodělané efekty. Moc mi to do téhle velkolepé ságy, kde jsme byli zvyklí na krásné draky, Golluma ..., prostě nesedí. A když už jsme u toho draka. Smaug měl opravdu velký potenciál. Podmanivý hlas Benedicta dokáže divy, ale neměli mu ho upravovat. Kdybych to nevěděla, tak bych měla dost problém ho poznat. Navíc obavy z traileru se potvrdily. Moc jsem doufala, že Peter draka ještě upraví, ale ne. Petere, ty efekty... Odfláknout střety, pro mě za mě, je jich tam spousta, se to ztratí. Ale takhle odfláknout jednu z hlavních postav? Ale za Benedicta máš plus. A ta zk***á Tauriel!!! Jestli víte, jak v Simpsonech byl s Itchym a Scratchym ten dementní pes, tak Tauriel je úplně to samý. Zbytečná, naprosto blbá postava. Nevím, co to Petera napadlo, ale hodit si tam úplně novou postavu, se mu moc nevyplatilo. Vůbec elfové tu působili dost rušivě, i těch pár. A hodit tam ještě další, ach jo. Kili se zamiluje do Tauriel. Extrémně hranatý ksicht s mrtvolnýma očima Legolas ji taky miluje. Fotřík by mu ji nedovolil. Ona tak nějak tápe mezi oběma, či co to mělo znamenat. Prostě trapný, klišé, otravný. Ségra říkala, že v knížce tam i řešili, že někdy něco mezi trpaslíky a elfy bylo. Ale sem se to prostě nehodí. A ten rozhovor mezi Tauriel a Kilim, když chudáček blouznil, byl asi to nejhorší na filmu.
A výraz "Sauron je píča" zde nabyl nového významu. Kdo ještě neviděl, tak se těšte na scénu, kdy Sauron představuje Sauronovo oko. :-D :-D.
A moc mě zklamal soundtrack. Hudba k Pánovi prstenů byla vždy nádherná, měla své kouzlo. Ale tady děsně monotónní a moc počítačově upravené. Počítače jsou fajn, ale Peterovi by měl někdo oznámit, že je nemusí rvát úplně všude.
Ale abych jen nehudrala. Přes tyhle nedostatky a několikrát moc rozvlečené scény je Hobbit hezkou podívanou. Borec Martin se opět předvedl. Opravdu jeden z nejlepších herců současnosti. Jeho přeměřování draka a následné kecnutí do zlata byla jedna z nejsladších scén. Je tu hodně těch krásných, milých scén. Jako když Legolas prohlíží obrázek Gimliho a jeho maminky - bomba scéna. Krásně vykreslený vztah Kiliho a Filiho, měnící se Thorin.
Konečná scéna: I am a fire, I am death. ( I am flying Sherlock!!!) :-)

I přes menší zklamání, které bylo asi dáno velkým očekáváním, se mi film líbil. Pán prstenů je pro mě srdcová záležitost. A ať si lidí hudrají, že je Hobbit natahaný, digitální, o ničem a kdesi cosi. Budu to milovat furt. I kdyby tam trpaslíci jen tři hodiny seděli u stolu, tak na to půjdu.