O čem měl být SGA film

27. června 2013 v 22:52 | newkax |  SGA Novinky
Při pohledu za těmi 11 lety s Hvězdnou bránou, je mi hrozně líto jedné věci - že jsme promarnili příležitost natočit Atlantis film. Přitom jsme byli blízko… tak blízko…
V pátém roce SGA, když jsme pracovali na posledních scénářích série, jsme neměli žádnou představu o tom, co přinese budoucnost. Bude šestá série? Souhrnný film? Robert Cooper navrhl, abychom se připravili na oboje. Jeho myšlenkou bylo vyhradit další měsíc k produkci, během kterého bychom natočili dvojdíl zahajující šestou sérii, případně by se mohl vydat na DVD, kdyby se seriál neobnovil. Byl to geniální plán, který jsem navrhl lidem, kteří o tom rozhodují. Kdybychom dostali zelenou, mohli bychom se vrátit přímo za epizodu Nepřítel před branami (Enemy at the Gate). Prostě jsme potřebovali dostat povolení, raději dříve než později, abychom se ujistili, že máme všechny účastníky na palubě.


Je smutné, že jsme nikdy zelenou nedostali, přestože jsme nakonec scénář k Extinction dokončili, příležitost na konec šesté sezóny byla naše poslední. Trh s DVD nebyl vůbec dobrý a scénář byl proto opuštěn. Teď jsme tu bez filmu.
Jak jsem již zmínil v předchozích článcích, film by začínal záběrem, který by odhalil nový domov Atlantis na měsíčním povrchu. Dovídáme se, že se brána od svého návratu na Zemi nepoužívala, ale pod tlakem IOA je rozhodnuto, aby byla v provozu současně s pozemskou bránou a aby tam byla zřízena trvalá měsíční základna. Toto rozhodnutí ale nepřijali všichni. Například Woolsey a McKay poukazují na to, že mají stále určitou odpovědnost vůči lidem v galaxii Pegas. Samozřejmě toto tvrzení s IOA sotva něco udělalo.
Bohužel, když se brána vrátí zpět do provozu, Zelenka ohlásí zvýšenou energii v kondenzátorech. Příliš pozdě si uvědomí, že Antikové zabudovali bezpečnostní mechanismus, který ohlásí, když je Atlantida přesunuta. Samozřejmě to byla autodestrukce. McKay zjistí to nejhorší - město bude zničeno, pokud se nevrátí do galaxie Pegas.
Woolsey shromáždí tým zase dohromady, transportuje Johna a Ronona z místní nemocnice po barové rvačce (začlenili jsme jizvu, kterou herec Jason Momoa utržil při nehodě poblíž svého domova v L.A.) John potom navštěvuje Oblast51 aopět pod těžkými protesty IOA navštěvuje svého "kamaráda" Todda.
Mají v plánu použít problematický pohon červí díry pro uskutečnění řady skoků do Pegasu - nicméně, pohon vyhoří někde uprostřed cesty, asi 300 000 světelných let od domova někde poblíž galaxie v Trojúhelníku. Podaří se jim dát dohromady dostatek energie pro jeden poslední krátký skok, který je dostane do dosahu zjištěné anomálie v podprostoru.
To, co následuje, je dobrodružství zahrnující tajemnou civilizaci snažící se využít neomezený potenciál akrečního disku mezi dvěma hvězdami, cestování v čase a závod s časem, kde tým musí odvrátit nejen zničení Atlantidy, ale i zánik celé rasy.
V některých výjimečných momentech, které člověka napadnou, je jedno, jestli Sheppard skončí v pasti na nepřátelské mateřské lodi, padající zpět do místnosti s nepřítelem, mající technologii, kterou ukradli z Atlantidy, protože se stejně zachrání. Nepřátelští vojáci obklopují zamčené komory, připravující se zaútočit, když - dveře se zatřesou a vylétnou ven, ve kterých se odhalí Sheppard v jednom z asgardských exo-obleků.
Další moment zahrnuje Todda, který je ochotný riskovat vše, aby přepadl své budoucí já na můstku nepřátelské mateřské lodi, aby zachránil Atlantis z posledního zničujícího útoku. Dvě bitvy. "Tak mladý a impulzivní," říká Todd z budoucnosti. "Tak starý a bláznivý," říká současný Todd. Nakonec bude mít budoucí Todd navrch a jeho soupeře znehybní. Zvedá dýku pro poslední úder - jen proto, aby se někdo dostal dovnitř a chytil ho za zápěstí. Rodney McKay přispěchá na záchranu a náš Todd vezme věci do svých rukou, aby situaci obrátil.
John a Todd jsou nuceni pracovat pro dobro všech. "Pokud bych měl vybrat jednu věc, která se mi na vás nejvíce líbí" řekl Sheppard během jedné děsné chvíle: "řekl bych, že je to váš smysl pro humor." S kamennou tváří mu Todd odpoví: "Ano, na úlu jsem byl známý jako 'zábavný'."
Nepřátelské šipky útočí, Beckett je v ovládacím křesle Atlantidy, mateřská loď stojí proti Atlantidě, město má velké škody, Teyla prožívá hroznou ztrátu, potom společně s McKayem a Rononem provedou několik zásadních, hrdinských činů.
Atlantida se nakonec vrátí do galaxie Pegas, kde dají Toddovi svobodu. "Udělal jsi vše, abys zachránil město i po tom všem," vysvětluje Woolsey. "Samozřejmě, že ano," říká Todd. "Jak jinak bych se dostal domů?". A ten okamžik ukazuje, jak daleko věci došly, John si totiž se svým bývalým nepřítelem podává ruku na rozloučenou. Woolsey doufá, že se jednoho dne jejich cesty zkříží za lepších okolností. Todd souhlasí. "Bylo by skvělé, kdybyste se někdy stavili na večeři," řekl, než se vydal skrz bránu.
Atlantidu znovu usadí na vodu, Beckett dostane od Rodneyho zpět své želvy a předpokládá stálou pozici nového šéfa lékařského výzkumu a vývoje na Atlantidě. John utěšuje truchlící Teylu a uvědomí si - odhalením cestování v čase - že jsou si souzeni.
Poslední záběr je na noční Atlantidu, klenot na vodě…Článek jsem vzala z sg-portal.eu, kteří překládali článek od Mallozziho.
Jako fanynka SG byl film velmi chtěla, opravdu mi bylo líto, že nevyšel ani jeden z připravovaných SG filmů. Ale nevím, tenhle děj mě moc nezaujal. Nemám ráda cestování v čase, podle mě to bývá v drtivé většině případů na škodu - viz SG: Continuum. By mě zajímalo, co je to ta hrozná Teylina ztráta. Napadá mě akorát mimčo... A to, jak Sheppovi dojde, že jsou si s Teylou souzeni... ach jo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sammy Sammy | E-mail | Web | 28. června 2013 v 1:15 | Reagovat

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Mně to zní skvěle. Vážně mě štve, že se to neuskutečnilo. Cestování v čase mi nevadí, Continuum bylo dobér (narozdíl od Archy). Jinak ta Toddova hláška s večeří mě rozzeskala :D

2 karmolina-vala karmolina-vala | Web | 28. června 2013 v 6:55 | Reagovat

Dlší díl? V tom budu mít guláš,mě spíše mrzí že neuzavřely teb vztah Sam a Jacka :/ .Jinak si dávám do konce prázdni pauzu,už jí potřebuju,ale chodit sem budu.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama