Dojmy z Witchslayer Gretl

24. června 2013 v 20:22 | newkax |  Sdělení
K filmu jsem přišla jen díky obsazení. Paul McGillion, co víc dodat...
Na csfd to v dobu, kdy jsem to stahovala, mělo 16%. Teď už to vylezlo na celých 20. Hned jsem věděla, že to bude "kvalitka". Co by taky s tímhle názvem nebylo.

Začínáme pohledem na rozmazanou ženskou v lese. (Kameraman ale po chvíli asi utřel objektiv a už ji vidíme i ostře. Teda chvílemi). Šíleně rozcuchaná ženská chrní u fakt divně červenýho ohýnku. Přichází Hansel (Paul) (Naštěstí film je zatím jen v angličtině, takže si na 44ti letého Jeníčka můžeme zatím nechat zajít chuť) : "Jsi čarodějnice?" Ženská: "Ne!" Hansel razantně odhalí svůj krk. Modrý sluchátka k počítači. Ženská: "Ha, ty jsi lovec čarodějnic". (Herecké výkony nejsou zrovna nejlepší). Výhodou v tomhle filmu je, že když zabijete čarodějnici, tak celá zmizí. Žádná spousta krvavýho sajrajtu. Prostě nic.


Dvě zlé čarodějnice v rudém negližé v čele s čarodějem jdou pro Ehren (zase nějaká blondýna). Tady je vidět, že režisér má rád Stargate, protože to, jak ji paralyzuje, hrozně připomíná goauldskou ozbrojenou ruku. (Jsem si řekla: Dobrý, jsem retard. Já vidím bránu všude). Pak řekl své jméno - Abbys. (Doprdele, zase brána! To nemyslí vážně). Hansel přichází! Nasraný Abbys zlostně bouchne holí do země a vystřelí modrou kouli. Hansela zasáhne, koule se od něj odrazí na čaroděje. Boj! (představte si boj ve tmě, kde ani kameraman neví, co má natáčet. Chudák nějak nestíhá. Tak máte furt někoho bez hlavy. Pokud vůbec něco vidíte). Ha, to modrý cosi na krku je komunikátor. Páni, lovci čarodějnic jsou pokrokoví. Luky, šípy, prostěradla jako oblečení, ALE MAJÍ KOMINIKÁTORY! (A gel na vlasy).
Ehren běží za svým otcem. Zabil ho dráček (Efekty nejsou zrovna nejlepší). Dráček je o trošku větší než člověk. Upadla mu šupina - černá. Lara (pomáhá Hanselovi) ji najde. Šupina má snad 20 cm! (Jak se to na toho světle šedomodrýho dráčka vešlo?!). Ehren spí. Hansel na ni snad půl hodiny čumí. Pak prohlásí: "děvče spí". (Nojo, chytrej chlapec). Hansel spí. Sen: Malý Hansel a Gretl jdou lesem. Režisér asi nezná pohádku, protože tady jdou sami. Žádný táta je do lesa nevede. Prostě haranti se vydali na procházku. Hansel pokládá kamínky. Gretl už dál jít nechce. Otočí se a jdou zpátky. Ha, ztratili se!

Hansel prochází mapu. Očividně má velké problémy. (No, nenechala bych cestu na někomu, kdo není schopnej jít ani podle kamínků, který sám pokládal...). Lara vysvětluje Ehren, že je čarodějka. Dá jí do ruky malou disco kouli. Ta bude lítat jen nad rukou čarodějnice (tak jo, lovím čarodějnice. Nosím s sebou luk, šípy, sluchátka, neprůstřelnou vestu, bič, ... a disco kouli. Asi když si nejsem jistá, jestli mám někoho zabít, tak mu narvu do ruky kouli. Lítá - zdechne. Nelítá - pardon, malá mýlka).
Abbys, tentokrát v modrým županu, a další čarodějky v negližé se vydali zajmout další dívku pro královnu. Královna dívku rozprskne na prach. (Je krásný, jak jsou všichni čistotní).
Hansel učí Ehren střílet. Celou dobu pozorujete, jak se mu záhadně ztrácí a objevují šípy v toulci. Mele o tom, že musíte mířit přímo, pak budou čarodějnice zničeny vlastní mocí (Co?? Docela častá reakce u tohohle filmu).
Lara je hustá. Vytvořila jim neprůstřelnou vestu, komunikátory a světelný bič! Najdou nějaký místo k sabatu. Lara cítí, že přijde něco hrozného. A ona se nikdy nemýlí. Tenhle sabat bude velký! (Stojí uprostřed lesa na zameteném plácku 4x4 metry, kde je akorát u vstupu udělaná z vrbovýho proutí brána. (Kurva, nejvíc ubohý místo na sabat v historii kinematografie). Jde Abbys a 3 čarodějnice v negližé. Abbys poštve na Hansela dráčka. Hansel se objevuje u královny. (Teď mě tak napadá, že tady poprvé mu řekli jménem. Nikdo totiž nevěděl, jak se jmenuje. Prostě lovec čarodějnic).
Královna je Gretl. (Jeniček ji jako malej ztratil v lese! Čarodějnice mu ji unesla. Od tý doby ji hledá). Hansel je zmaten. Po chvíli, kdy kolem něj Gretl furt krouží, mu dochází, že to není jeho sestra. Zlá čarodějnice se v ní usadila (velmi všímavý chapec, jen co je pravda). Abbys řekne Hanselovi, jak zabít zlou královnu (jestli se divíte, jak je možný, že Abbys je hodnej. Mě se neptejte, já čumím taky). Hansel musí zničit královnino tělo, které je pohřbeno kdesi pod horou. Zničí tělo, zničí se i její duše v těle Gretl... (WTF?).Abbys ji nemůže zabít, protože je s ní připoutaný a mazlíček by ho našel. Dráček je čarodějky mazlíček (ňuch....:-D). A dá Hanselovi mapu (Mapu?! Tak to jsou všichni v prdeli. Víme, jaký je Hanselův orientační smysl. Většího neschopáka s mapou jste neviděli. A to to loví čarodějnice! Fakt nechápu, jak je to hledá. Asi obchází s tou disco koulí s strká ji všem do rukou...).
Hansel vypráví, jak se Gretl narodila s magií a on s "opakem magie". (Co byste si pod tím představili? Opak magie - mudla? Ne, je imunní vůči kouzlům a lektvarům).
Hansel jde s Ehren zničit tělo královny. Narazí na rozbořený domeček, kam je jako malé nalákala zlá čarodějnice. (Čekáte-li perníkovou chaloupku, tak to máte smůlu. Zděný domek! No, zůstala jen zeď s schodovými dveřmi. A dvěřená podlaha a židle. Zbytek není rozbořený, prostě zmizel. A nechce se mi věřit, že Hansel a Gretl sežrali skoro celý zděný domeček.)
Hansel rozkládá mapu. Mapa zmizela! Zase se ztratili! (Bože, jestli ten film dokoukám, aniž bych se pochcala smíchy, tak jsem borec). Ehren vyrábí z čisté magie kompas. Kompas!!! Proč ne nějakou zlatou kuličku, co by je tam rovnou zavedla? Ne. Kompas. Každopádně hrobku najdou. Tělo královny není tak úplně mrtvé. Je v něm Gretl. Hansel ji zabije. Ona stejně vstane (bože, tam jsou taky nesmrtelní). Rádoby děsivé tělo královny (seschlé, půlka ksichtu v prdeli, ...) působí opravdu komicky. Gretl se probudí ve svém těle. Lara na ní čumí a vzpomíná. (Rozmazaný obraz. Pojem: rozmazané vzpomínky zde dostává nový rozměr). Vzpomínka: Zlá královna ji kdysi chtěla jako svou oběť. Lara vzedla ruce a zařvala. Pak se probudila v lese a našel ji Hansel (Uh??)
Zlá královna ve svém těle se změní na šedý čmoud. Udatného Hansela nenapadne nic lepšího než bojovat se čmoudem se světelným bičem (To zní fakt blbě). Čmoud vleze do Ehren. Zlá královna je strašně happy, že má nové silné tělo. A jde bojovat s Hanselem. Normálně ho fackuje a ječí u toho tak, že by se ani Xena nestyděla. (Sestra se na mě otočila, když jsem to tu měla puštěný a udiveným výrazem ve tváři: "Tam snad někoho znásilňují?" Ne, jen nejmocnější čarodějnice bojuje.) Hansel královnu stejně zabije. (Souboj i s povídáním trval 17 vteřin). Ehren je mrtvá, zlá královna v podobě čmoudu odcestovala někam fuč. A ano, tělo Ehren se rozpadlo na prach. (Dobře, jen pěkně po sobě uklízejte...)
Lara zatím bojuje s Abyssem. Prvně byl připoutaný on, pak najednou ona (jak? vůbec netuším). Takovýho hekání, že jsem si připadala, jako bych čuměla na porno.
Gretl letí zachránit brášku. Ten zatím skáče na dráčka (ten nějak divně mění velikosti během celýho filmu. No, ale to nemá cenu rozebírat. Ono tu nedává smysl více věcí - třeba děj...). Dojemné shledání. Je tam najednou i Lara (Jak to kurva stihla??). Pohled do hrobky - královna otevřela oko. Černo. (Že by konec? Než se stačíte zaradovat, že ta sračka skončila, tak jedeme dál.)
Nějaká slepice ječí jak na lesy, ať ji zachrání. Je na tom místě obřího sabatu, jak jsem už psala. Zlá královna si asi chce vzít její tělo. Přijdou znovunalezení sourozenci a páté kolo u vozu - Lara. Odříznou dívku. Najednou je tam přivázaná královna a Gretl pro ni žádá odpuštění. Sdílela s ní tělo takovou dobu (Uh?? Asi je na mě tenhle film hrozně složitý, protože to fakt nechápu). Asi by jí i odpustili, ale zlá královna se utrhne z popruhů, tak ji teda Hansel zabije. Obraz se rozzrní. Hansel a spol jdou lovit další čarodějnice.
KONEC

Bože, bože, bože!! Nejdelší hodina a půl v mým životě. A to jsem na to ještě koukala s přestávkama. To se fakt nedá. Taková sračka! Herecké výkony jsou otřesné úplně u všech (I u mého Paula, ach jo. I když několik sraček jsem s ním viděla, tak on byl vždycky dobrý. Tohle bylo příšerný). Kameru dostal do ruky asi někdo, kdo ani netuší, co to kamera je, natož jak s ní zacházet. Buď je to zamlžený, nebo prostě kameramen nestíhá, pak je to zase rozklepaný... No, škoda mluvit. Děj: hahahaha!!
A nechápu ten název. Lovkyně čarodějnic: Mařenka. Ta se objevila až ke konci filmu, pak z ní dostali zlou královnu a ona se shledala s bráškou. Toť celá její úloha. Čarodějnici za svůj život nezabila ani jednu. Mám dojem, že režisér si plete to, kdo je Hansel (Jeníček) a Gretl (Mařenka), jinak si to nedovedu vysvětlit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Redhead Redhead | Web | 25. června 2013 v 18:28 | Reagovat

Paula mám hodně ráda, ale myslím, že film nikdy neuvidím, úplně mně stačila Tvoje skvělá recenze :-)))) No jo no, vydělávat musí každej, ale podle Tvého článku to asi fakt je síla...

2 Shayla, Mop, Glady atd. Shayla, Mop, Glady atd. | Web | 27. června 2013 v 9:15 | Reagovat

''Kameraman ale po chvíli asi utřel objektiv a už ji vidíme i ostře.''

Zabitý xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama