Historie

14. února 2009 v 8:00 | newkax |  Other
14 mld. let BC
» Vznik vesmíru
5 mld. let BC» Zánik velké hvězdy asi 30000 LY od jádra galaxie Mléčná dráha.
Z trosek vzniká hvězda nová.
4,5 mld. let BC» Vytvořena nová hvězda. Z plynů kolem ní se tvoří 8 planet.
4 mld. let BC» Vznik Země.
3 mld. let BC» Počátky života na třetí planetě v soustavě.
65 mil. let BC» Zánik dinosaurů při dopadu planetesimály a průměru 10 km.
50 mil. let BC» Alteranští vědci zjistí, že by se jejich druh mohl vyvinout tak, že by existovali jen jako energie. Alterané se rozdělují na dva národy, Alteraní a Ori. Začíná občanská válka.
» Alterané, kteří nechtějí bojovat s vlastními bratry, staví "Veleloď" a opouští svou galaxii. Po velmi dlouhé cestě přiletěli do Mléčné dráhy.
» Alterané začínají kolonizovat galaxii. Jedna z prvních planet, kde se usadili, byl Praclarush Teaonas. Hlavní základnu si udělali na třetí planetě sluneční soustavy a pojmenovali jí Avalon. Začínají budovat systém Hvězdných Bran. Alterané si začínají říkat Antikové.
30 mil. let BC» Antikové opouštějí Proclarush Teonas z důvodu zániku tamější hvězdy. V malé základně nechají funkční ZPM.
10 mil. let BC» Po celé galaxii řádí neznámí virus. Antikové se pokouší sestrojit stroj času, ale neuspějí. Proto na planetě, později známé jako Dakara, postaví velkou mocnou zbraň a zničí veškerý nakažený život v galaxii. Poté účinek zbraně změní a začnou tvořit život.
» Na Avalonu spouštějí Antikové evoluci svého vlastního druhu a rozdělují se na dvě skupiny. První se povznese, protože už je toho fyzicky schopna a netouží dále po konvenčním životu, a druhá se rozhodne Galaxii opustit.
» Antikové, podle slov Asgarda z 2x15 - The Fifth Race, pravděpodobně odcházejí do galaxie Ida, kde se také na chvíli usazují. Tvoří Alianci Čtyř Ras společně s Asgardy, Noxi a Furlingy.
» Po několika tisících let se Antikové rozhodnou jít dál a IDU opouštějí. Přilétají do malé Galaxie později známé jako Pegasus. Základnu si udělají v městě Atlantis a začnou si říkat Lantiané. Celou galaxii začínají osévat životem a a vytvořili nový systém Hvězdných Bran.
» Lantiané oseli životem i planetu kde žil zvláštní druh brouka, tzv. Eratuský brouk.
9 mil. let BC» Z eratuského brouka živícího se na lidech a občas i na Lantianech začíná vznikat nový druh, kříženec mezi broukem a člověkem.
3 mil. let BC» Na planetě, později známé jako P3X 888, v Mléčné dráze se vyvinuly predátoři, později známí jako Goa'uldi. Ti se vyvíjeli dále, až se z predátorů změnili na parazity.
38 tis. let BC» Antikové opouštějí Valas Cor. Jednu ze tří planet kam později podle legend cestoval Artuš. Ve staroangličtině se planeta jmenuje Sahal.
18 tis. let BC» Lantiané narazí na hybridy stvořené z Eratuského brouka, kteří se nazývají Wraithové. Začíná s nimi válka.
» Z Goa'uldů na P3X 888 se stala krutá parazitická rasa, která použila jako hostitele Unasy a začala používat Hvězdné brány.
8 tis. let BC» Wraithové Lantiany porazili tak, že jim zbylo už jen jediné město a to Atlantis. Lantiané Atlantis potopí do oceánu a sami opouští planetu a vracejí se na Zemi. V této době se v Atlantis objeví i jistá doktorka Weirová, která tvrdí, že je z 10000 let vzdálené budoucnosti.
» Goa'uld Ra přilétá ve své lodi na Zemi a z tamějšími obyvatel si udělá hostitele pro svůj druh. Goa'uldi opouští prozatímní hostitele Unase a zcela se přeorientují na Lidi.
» Goauldi utvoří dohodu a každý z nich si na Zem přijde pro několik lidí a začíná Goa'uldské osidlování planet v galaxii lidmi. Antikové, kteří se vrátili na Zem, se ve velké většině povznesli, někteří se opět spojili s Aliancí a scházeli se na planetě Heliopolis a někteří zůstali na zemi a ovlivňovali tamější lidi. Antik Moros (Miridin nebo později znám jak Merlin) se snese a začíná tvořit zbraň schopnou zničit povznesené bytosti.
3 tis. let BC» Proti nejvyššímu vládci Ra vzniká vzpoura. K těmto událostem přispěje i to, že tým SG1 použije stroj času instalovaný v Puddle Jumperu. Po té, co Ra odletí, navštěvují Zemi Asgardi a jsou zde považováni za dobré a laskavé bohy. Asgardi si několik lidí vezmou s sebou a vytvoří z nich společnosti žijící na jiných planetách.
900 let BC» Májové používají antické léčebné zařízení a staví fontánu mládí.
Rok 0» Počátek letopočtu na Zemi. Goa'uld Egeria se vzepře proti ostatním Goa'uldům a zahájí rebelii. Protože se věří, že ji zabil Ra, tak se její následovníci začnou nazývat Tok'rové. (Tok'ra=proti Ra)
1864» Narození Bra'tacka
1899» Narození Teal'ca
1928» Poblíž Gízy u Velkých pyramid nalézá archeolog jménem Langford kamennou desku s kartuší tvořenou šesti neznámými symboly a pod ní nalézá kamenný kruh o průměru 9 metrů.
1945» Se svolením prezidenta Trumana začíná archeolog Langford společně se svým asistentem a zároveň snoubencem jeho dcery Cathrin, Ernestem Littlefieldem s výzkumem onoho kruhu. Nakonec se jim podaří vytvořit stabilní červí díru a skrz projde Ernest. Toto se jim nepodaří zopakovat a tak je Ernest považován za mrtvého. Projekt ukončili a Bránu přemístili do skladu ve Washingtonu.
1965» Narození Daniela Jacksona.
1969» V Čejenské hoře je objevena čtyřčlenná skupina lidí s podivnými zbraněmi. Jsou považováni za ruské špiony, ale ve skutečnosti je to SG-1, která se díky náhodě dostala do tohoto roku. Při hledání cesty zpět do budoucnosti navštěvují Cathrin Langfordovou a zjišťují, kde se Brána nachází. Toto byl impuls, který způsobil, že Cathrin začala s výzkumem Brány.
1971» Nicolas Ballard, dědeček Daniela Jacksona nalézá v Belize křišťálovou lebku a je přenesen do pyramidy Obrů.
1982» Kapitán Jack O'Neill se účastní tajné akce v Berlíně, při níž je smrtelně zraněn jeho nadřízený John.
1992» Cathrin Langfordová je stále vedoucí výzkumu Bány. ale ta je převezena do zařízení v Chejenských horách a vojenským velitelem se stává Generál major West.
Kapitán Samantha Carterová pracuje jako vedoucí výzkumu technologie Brány v pentagonu.
1993» Žena generála Hammonda umírá na rakovinu.
1994» Doktorka Cathrin Langfordová navštěvuje doktora Daniela Jacksona známého pro své odvážné teorie o Starém Egyptě. Daniel se připojuje k projektu a zkoumá zvláštní znaky na kartuši. Za 2 týdny problém vyřeší a je vytvořena červí díra na Abydos. Formuje se první výprava a na Abydos je poslána skupina vojáků vedena plukovníkem O'Neillem. Jednotku přepadne Goa'uld Ra a hrozí zničením velké části Země. Nakonec je poražen a O'Neill se spolu se dvěma přeživšími muži vrací zpět na Zem. Daniel zůstává na Abydosu a zkoumá tamější nápisy a historii.
1995» Plukovník O'Neill je poslán do zálohy a do předčasného důchodu Novým velícím v Čejenské hoře se stává Generál major George Hammond. Na Bráně jsou chvíli dělány různé pokusy a poté je celý projekt ukončen.
1996» Kapitán Carterová zkoumá alternativní využití brány. Například na cestování časem.
1997» Na Zem pronikají Jaffové vedení Apophisem. O'Neill je opět povolán do aktivní služby. Z pentagonu je do Čejenské hory převelena Kapitán Carterová. Začíná druhá mise na Abydos a návrat Daniela Jacksona na Zemi. Mise na Chulak, domovský svět Apophisových Jaffů. Teal'c se přidává k lidem a pomáhá jim utéct z vězení. Formuje se 9 SG týmů zkoumajících celou galaxii.
» První kontakt s Noxi. Nalezení Ernesta Littlefielda.
» Nalezení druhé Hvězdné Brány v Antarktidě. První setkání s Bra'tackem.
1998» První kontakt lidí s alternativní realitou, když Daniel nalezne na P3R-233 kvantové zrcadlo a projde do reality, kde právě na Zemi útočí Goa'uldi. Díky této zkušenosti je útok v naší realitě odražen a Apophis je téměř zabit. (1. záchrana Země)
» Wraithové ničí Satedu a specialistu Ronona Dexe mění ve štvance.
» První neoficiální setkání s Tok'ry. První kontakt s Asgardy.
» První oficiální setkání s Tok'ry s kterými je uzavřena aliance. Generálmajor Jakob Carter se stává hostitelem Selmak a hlavním prostředníkem mezi lidmi a Tok'ry.
» Do O'Neillova mozku se nahrají veškeré vědomosti Antiků. Staví zdroj energie a poprvé cestuje mimo Galaxii na Othalu, kde mu Asgardi pomohou. Díky zvláštním událostem je SG-1 poslána do roku 1969. První kontakt s Reety a Duchy.
1999» SGC je skrz Bránu spojena s černou dírou. (2. záchrana Země)
» Asgardi zastupovaní Thorem vyjednávají na Zemi s Goa'uldy o Chráněných planetách. Smlouva je uzavřena a 27 planet má status Chráněné a všichni Vládci soustavy musí zajistit, aby tam Goa'uldi nikdy nechodili.
»Druhý kontakt lidí s paralelní realitou
2000» Goa'uld Sokar připravuje flotilu a chystá se zaútočit na ostatní Vládce. SG-1 se vydává na misi na Natu. Sokar je zabit.
» Do SGC pronikají mimozemšťané s technologií na kopírování obrazu. (3. záchrana Země)
» První kontakt s Obry a s Replikatory. Replikátoři v Thorově lodi Beliskner útočí na Zem. Jsou poraženi, ale napadnou i Ruskou ponorku třídy Foxtrot jménem Kosa. (4. záchrana Země)
V domovské galaxii Asgardů útočí Replikátoři stále víc, ale díky Carterové jsou poraženi.
» Neoficiální první kontakt s Antiky.
» Rusové naleznou Bránu a díky informacím od Maybourna spouští vlastní program. Po pár týdnech program ukončují.
2001» Lidé se pokoušejí o první letoun s mimozemskou technologií. Výsledkem je X-301, ale tento model je nefunkční.
» Heru'ur se chce spojit s Apophisem v Gobinské soustavě. Apophis Heru'ura zabíjí a přebírá jeho armádu.
» V systému Vorash je zničena téměř celá Apophisova flotila. SG-1 na palubě Hataku se spolu s Apophisovou mateřskou lodí dostává díky narušení subprostoru 4 miliony světelných let daleko a naráží na Replikátory. Ti upraví hyperpohon Hataku, aby se loď dostala zpět do Mléčné Dráhy. Replikátoři jsou poraženi a Apophis zabit.
» Setkání s Asheny
» Goa'uldi jednají v soustavě Hassara o neútočení.
» Nalezena Rees. Android zodpovědný za vytvoření první generace Replikátoru. Replikatoři zobsazují SGC. (5. záchrana Země)
» Anubis útočí pomocí naquadahového asteroidu na Zemi. (6. záchrana Země)
» Amerika a Rusko uzavírají dohodu o sdílení technologií.
2002» Goa'uldi vylepší své štíty a vyhlásí Asgardům válku. Zajmou Thora a získají od něj určité technologie.
» Daniel Jackson se povznáší.
» Anubis útočí na Zemi pomocí antické zbraně na ničení Hvězdných bran.
» Lidmi je postavena první loď schopná mezihvězdných letů s označením X-302.
» Anubisova zbraň je zničena a hrozba výbuchu pozemské Brány je zažehnána. (7. záchrana Země)
» Jonas Quin se připojuje k SG-1.
» V SGC operuje Ruský tým pod vedením pplk. Sergeje Ivanova.
» Je postavená první lidská vesmírná loď větší velikosti a označením X-303.
» Asgardi shromáždí všechny Replikátory na své planetě Halle. Díky SG-1 jsou Replikatoři uvězněni v bublině se zpomaleným časem.
» Pentagon se o tajemství brány podělí s Anglií, Francii a s Čínou.
» Anubis hledá goa'uldské Oči, což jsou velmi mocné krystaly. Postaví obrovskou mateřskou loď a s pomocí Očí vytvoří super zbraň.
Abydos je zničen, ale díky Omě jsou všichni jeho obyvatele povzneseni.
» Daniel zjistí, že povznesené bytosti jsou Antikové a Anubis je napůl povznesená bytost.
» První zmínka o antickém ztraceném městě.
2003» Daniel Jackson je seslán zpět do normální úrovně existence.
» Anubis útočí na Kelownu a jeho loď je zničena Baalem.
» Jonas se vrací na svou domovskou planetu a Daniel se znovu stává člen SG-1
» Anubis vytváří pomocí znalostí z mysli Jonase Quina a s pomocí Goa'ulda Thota "Kullské válečníky", velmi silné a opancéřované "vojáky" schopné napáchat hodně škody.
» Dr. Lee a Dr. Jackson se vydávají do Jižní Ameriky a hledají antické zařízení, které by mohlo sloužit jako zbraň proti Kullům.
2004» Je vytvořena letka letounů F-302
» Anubis, který také hledá Ztracené město, je přesvědčen, že lidé mají více informací o jeho poloze. A tak shromažďuje celou svou flotilu a chystá se zaútočit na Zemi.
» Novým presidentem USA je zvolen Henry Hays a je přinucen odvolat Hammonda z velení SGC.
» SG-1 se vydává na původně antickou planetu a do O'Neillovi mysli jsou znovu nahrány veškeré vědomosti Antiků.
» Anubis vysílá předvoj své flotily k Zemi, aby zjistil možnost obrany.
O'Neill s antickými vědomosti přiměje ostatní, aby ho následovali na planetu Proclarush Teonas. Tam nalezne funkční ZPM, antický zdroj energie. Cestou zpět přilétá Anubis k Zemi a začíná systematicky ničit satelitní síť. SG-1 přilétá nad Antarktidu a dostává se do antické základny. Na pomoc SG-1 je vyslán Prometheus a letka F-302. Velitelem Promethea se stává Hammond. O'Neill použije ZPM a pomocí antických "střel" zničí celou Anubisovu flotilu. (8. záchrana Země)
Sám pak upadá do kriostáze.
» Asgardi nechali svou planetu Hallu, na které byli uvězněni Replikatoři zhroutit v černou díru.
» SGC jedná s Vládci Soustavy o příměří a o likvidaci Vládce Baala.
» Díky O'Neillovým znalostem Asgardi porazí Replikátory na své nové planetě Orille.
» Pátý (humanoidní replikátor) vytvoří Replicarterovou a podaří se mu z Orilly utéct.
» O'Neill je povýšen na Brigádního Generála a je mu svěřeno velení nad SGC.
Major Carterová je povýšena také a to na Podplukovníka.
Generálmajor Hammond je převelen do úřadu s názvem "Homeworld security" a je povýšen na Generálporučíka.
» V Antarktidě je postavena výzkumná stanice s personálem z tuctu zemí. Vedení této expedice je dáno Dr. Weirové. Daniel Jackson objevuje polohu ztraceného města a jeho jméno, Atlantis.
» Na Atlantis je vyslána expedice vedená Dr. Weirovou a v nové galaxii naráží na nové nepřátele, Wraithy, které probudí z hybernace a začínají s nimi válku.
2005» První kontakt s Genii.
» Replicarterová podvede lidi a nalezne obranu proti antickému disruptoru.
» Lidé bojují o Atlantis s Genii, kteří ji chtěli obsadit.
» Na jedné planetě nachází SG-1 antickou časovou loď.
» Expedice na Atlantis nalézá ve stázi deset tisíc let starou Dr. Weirovou, která když přišla na atlantis nalezla časovou loď a dostala se deset tisíc let do minulosti, do doby, kdy byla Atlantis obléhána Wraithy
» Replikatoři včele s Replicarterovou zahájili totální útok proti Goa'uldům. Díky antickému zařízení na Dakaře jsou Replikátoři stejně jako Goa'uldi poraženi. (9. záchrana [Země])
» Je vytvořen svobodný Jaffský národ se sídlem na Dakaře.
» Anubis je zneškodněn Omou.
» Wraithové se vydávají obsadit Atlantis, kvůli přístupu na Zem.
» SG-1 použije nalezenou antickou časovou loď a vydává se pět tisíc let do minulosti, do Starého Egypta, aby našli ZPM. Během jejich pobytu podnítí obyvatele k revoluci a vyhnání Ra ze Země.
» Brigádní Generál Jack O'Neill je povýšen na Generálmajora a převelen do "Homeworld security". Novým velícím SGC se stává Generálmajor Hank Landry. Pplk. Carterová je převelena do Oblasti 51 a Teal'c odchází na Dakaru.
» Začíná se sériově vyrábět bitevník X-304. První nese název Daedalus.
» Wraithové odlétají od Atlantis, protože si myslí, že ji její obyvatelé zničili sami.
Poručík Ford se stává závislým na wraithském enzymu.
» Podplukovník Cameron Mittchel se stává velitelem SG-1 a znovu jí dává dohromady.
» Na Mléčnou dráhu útočí noví nepřátelé: zlé povznesené bytosti Ori. Po celé galaxii vysílají své věrozvěsty, aby šířili Počátek, náboženství Ori.
» Wraithové začínají trpět hladem a vypukuje mezi nimi občanská válka.
» Ori nakazili Zemi smrtelným virem. SG-1 s pomocí descentovaného Antika Orlina nalézá lék. (10. záchrana Země)
2006» Prométheus zničen, nahrazen druhou lodi X-304 s jménem Odysea.
» SG-1 najde záznamy o Merinově tajné zbrani schopné zničit povznesené bytosti.
» Ori úspěšně vytvoří v Mléčné Dráze Superbránu a čtyři jejich lodě zaútočí na flotilu Hattaků a dvě lidské X-304. Loď Korolev je zničená a Odysea je poškozena.
Oriská křížová výprava začíná.
» Doktor Beckett vyvíjí retrovirus, který odděluje z wraithské DNA Tu část z eratuského brouka a vytváří z nich lidi. První testování nedopadne dobře a Wraith, kterého nazvou Michael, se snaží stát se znovu tím čím byl.
» Je nalezena lantianská loď Hippaferalkus, přejmenovaná na Orion.
» Wraithové se spojí s lidmi na Atlantis a chtějí použít jejich retrovirus, aby z nepřátelských Wraithů udělali lidi, na kterých by se mohli krmit. Ve skutečnosti jsou lidé podvedeni a Wraithové získávají informace o mezigalaktickém pohonu a polohu Země.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sib sib | Web | 14. února 2009 v 23:33 | Reagovat

no jo, narození jacka tu není, ale daniel...

2 sib sib | Web | 14. února 2009 v 23:34 | Reagovat

a baal je tu jen jako předmět nějakých dohod, to je sprostý!

chci nový dějiny!!!!

3 newkax newkax | Web | 15. února 2009 v 0:10 | Reagovat

sibka, achjo, tobě se zavděčit taky není žádná prdel..

4 sib sib | Web | 15. února 2009 v 18:00 | Reagovat

já vím, že jsem náročná.... njn... je to se mnou těžký...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama